روش دفینه گذاری در مناطق جنگلی

درمورد کار در جنگل وشمال کشور یه توضیحی بدم از نظر اصول پنهان کردن دفینه نیاز به قوانین خاصی داره مثل درختی خاص در اون نقطه یا چشمه نامدار و همینطور کوهی خاص و معروف که حتی خرافاتی پشتش باشه اینا خیلی اهمیت داره، واینکه چون شمال رطوبت بالاست و خزه رشد زیادی داره و میتونه اثارو بپوشونه ورشد درختان فرسایش سطح زمین به دلیل ریزش برگ و افزایش خاک با پوسیده شدن برگها همه یک مشکل اساسی هستند.
و چون در جنگل رفت و امد در گذشته نیاز به نشانه ای برای گم نکردن مسیر بوده پس میتونه گاهی اثاری که شما پیدا میکنید درگذشته جهت مسیر یابی،و اشاره به قلعه در چند کیلومتر جلوتر باشه پس همه را به اثار ربط ندهید .در نقطه ای جنگلی که اب نیست مالی وجود نداره باید چشمه باشه ، باید وقتی تو فضا قرار میگیرید حس اینکه اینجا تمدنی درگذشته بودرا احساس کنید،کوها و قسمتهایی که خاک ترد و رانشی دارن مالی ندارن. جاهایی که درختان فشرده ودرهم دارن مالی ندارن چون درهمی زیاد باعث نرسیدن افتاب و کوری دید ورطوبت بالا میشه و دلیلی نداره کسی مالیو اونجا دفن کنه.سنگهای مربع و دارای اشکال هندسی ولی بسیار بزرگ وطبیعی اهمیت بالایی در نقاط جنگلی دارن.
یادتون باشه پلمپ و غار مسدود به دلیل رطوبت در ناحیه شمالی بسیار کم هستن و بیشتر در کنار رودخانها در انتهای دره کنار رودخانه و یا در بالاترین نقطیه کوه وجود دارن که دارای ارزش هستن. دوستان کوها و تپهایی که نزدیک به دریا هستن بادی که از ساحل میاد دارایه نمک هست و در طول سالها وزش باد و نمک باعث شکل دادن به سنگهای جنگلهای نزدیک به دریا میشه که بنده شخصا خیلی برخورد داشتم این نکات رو درنظر داشته باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا