سنگ رودخانه ای و کاربرد آن در گنج یابی

سنگ رودخانه ای

همانطور که می دانیم یکی از نشانه های وجود دفینه در لایه شناسی خاک در زمان حفاری رسیدن به چیدمان سنگ رودخانه ایی می باشد که نشان از وجود دفینه دارد دلیل اصلی این قضیه به این صورت می باشد که باید موارد اصلی استفاده از این سنگ بررسی شود تا دلیل اصلی این موضوع که چرا این سنگ یکی از نشانه های وجود دفینه می باشد مشخص گردد.
سنگ رودخانه یا سنگ قلوه ای با رنگ و حالت طیفی شان،یکی از عناصر سنگی جهت استفاده در فضاهای داخلی و خارجی می باشد. موارد کاربرد این نوع سنگ، در کنار مبلمان شهری، باغچه ها و گلدانها، باکس های گل، آکواریوم،فضای سبز و یا حتی در انجام کارهای هنری قابل استفاده می باشند. همچنین می توان آنها را به صورت تایل یا به صورت واش بتن در کف حمام و اطراف استخر و…. نیز به کار برد. این سنگها در انواع و رنگهای متنوع طبیعی و حالتهای گرد و گوشه دار و شکسته در بسته بندیهای متنوع و با وزنهای مختلف می باشند.
آنچه که از انتهای متن بالا استنباط می شود این است که یکی از موارد ایتفاده از این سنگ ریختن آن در کف اتاق یا کف خیابان یا کف محل دفینه می باشد تا ملات اصلی محکم روی آن ریخته شود تا مکان مورد نظر نشست نکند ، همانطور که می بینید این موضوع در گذشته نیز کاملا کشف شده و قدیم ها نیز از این سنگ به شکل کاملا استادانه و حرفه ایی برای سازه های خود استفاده می کردند. به همین دلیل است که جایی که دفینه وجود دارد پس از گذشت صدها و بلکه هزار سال به هیچ عنوان گود نمی شود و نشست نمی کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا