انواع علایم و نشانه ها در دفینه یابی

آثارشناسی

در گذشته های دور  زمانی که بانک و مرجع معتبری برای محافظت از اموال مردم وجود نداشت و پادشاهان و مردم عام دارایی های خود را در دل زمین و کوه ها و تپه ها پنهان می کردند . از این رو جهت پیدا کردن اموال خود از یک سری آثار و نشانه ها استفاده می کردند تا بعد از چند سال هم مکان دفینه را گم نکنند و هم بتوانند به سرعت به آن اموال دسترسی پیدا کنند.

یک سری از این علایم توسط دولتمردان اختراع و مورد استفاده قرار می گرفت جهت دفینه ها و اموال دولتی که به اسرار نظامی مشهور است و شامل آثار و نشانه هایی است که توسط پادشاهان و دولتمردان طراحی و مورد استفاده قرار می گرفت .گاها افراد عادی نیز تا حدودی از این علایم توسط نزدیکان درباری خود مطلع شده و از این علایم برای دفینه های خود نیز استفاده می کردند.این علایم که به علایم نظامی یا دولتی یا اسرار نظامی مشهور است برای دفینه های بزرگ دولتی استفاده می شده و شامل ترکیبی از علایم پیچیده بود که آثار شناسی و رمز گشایی آنها کار هر کسی نیست و نیاز به اهل فن دارد تا با اسرار نظامی آشنایی کامل داشته باشد و بتواند کشف رمز کند و کوتاهی در این مورد با خطرات فراوانی نیز همراه هست چرا که برای این دفینه ها از انواع مختلف تله استفاده می شد.

دسته بعدی علایم و نشانه هایی بود که توسط مردم عام برای دفینه های سبک ، شخصی و اربابی مورد استفاده قرار می گرفت و شامل علایمی بود که همه مردم از آن اطلاع داشتند و آثار شناسی این گونه علایم کار سختی نیست و فقط کمی هوش و درایت می خواهد که با کمی تمرکز روی علامت و محل مورد استفاده مکان دقیق دفینه  مثل یک تصویر سه بعدی نمایان خواهد شد.

این آثار و علایم که توسط دولتمردان ، حکما و مردم عام مورد استفاده قرار می گرفت  به دسته های مختلف تقسیم می شود که هر دسته از این نشانه ها کاربری خاصی داشته است  که در مطالب بعدی به آن خواهم پرداخت.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا