دفینه تپه های گرانشی

دفینه تپه گرانشی

از جاهایی که در گذشته شناسایی شده و به عنوان محل دفینه استفاده می شده تپه های گرانشی بوده شاید شما هم شنیدید که در چندین نقطه ایران در جاده ها در شیپ جاده خودرو بجای اینکه به سمت پایین حرکت کند به سمت بالای کوه حرکت می کند.

در گذشته ها بدلیل نبود این علم از اون مکان ها به مکان شیطان و اجنه یاد می شده و معتقد بودند که اجنه افراد و اجسام را به سمت بالا می کشند و همین امر باعث ترس رهگذران از اون نقطه می شده و یا اصلا از اون مکان عبور نمی کردند و یا خیلی سریع و بدون توقف از آنجا رد می شدند.آنهایی که کمی اطلاعات داشتند از آن مکان به عنوان بهترین مکان برای مخفی سازی دفینه های خود استفاده می کردند.و حتی به جن دره نیز معروفه.

حال ببینیم داستان اصلی این تپه ها چیه ؟

قانون گرانش زمین چیست؟ گرانش زمین (Gravity of Earth) در واقع شتابی است که اجسام با این شتاب به سمت زمین جذب می شوند و در معادلات فیزیکی با نماد g نشان داده می ‌شود. به زبان ساده تر، نیروی گرانش زمین باعث می ‌شود همه چیز به سمت زمین در حرکت باشند. مثالی ساده برایتان می زنیم؛ آیا تا به حال سنگی را از دست خود رها کرده ‌اید و در هنگام سقوط سنگ از دستان خود، شاهد

سقوط آن به طرف زمین بوده ‌اید؟پاسخ شما این است که بله، همیشه اینگونه بوده است اما آیا تاکنون دیده‌ اید که سنگ یا هر چیز دیگری که از دستتان رها می ‌کنید، برخلاف حرکت آن به سوی زمین به سمت آسمان حرکت کند؟ نه! مطمئنا جواب قاطعانه ی شما همین است و طبیعتا چنین صحنه ای را ندیده اید! از دیرباز این مسئله مورد توجه یونانیان بوده است که اجسام تمایل حرکت به طرف زمین (نیروی جاذبه) را دارند و در جایی که نیروی گرانشی رو به پایین است، اما توجه داشته باشید که پایین در خط استوا عمود بر پایین در قطب شمال و پایین در قطب جنوب در جهت مقابل پایین در قطب شمال است. در هر جا نیروی گرانشی به سوی مرکز زمین است.به گفته ی نیوتن نیروی گرانشی تا مدار ماه گسترش پیدا می ‌کند. طبق مطالعاتی که نیوتن در این خصوص انجام داده است، نیروی لازم برای نگه داشتن ماه در مدارش با نیروی گرانی در سطح زمین با تقریب خوبی مشابه است.


دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا