Home گنج و دفینه آثارشناسی گنج لوله های سفالی و کانال های آب باستانی در دفینه یابی

لوله های سفالی و کانال های آب باستانی در دفینه یابی

0
0
3,215

کانال های آب باستانی

در بسیاری از حفاریها لوله های سفالی زیادی در زمین پیدا می شود که به یک سمتی امتداد دارند و بسیاری از حفاران بدلیل عدم آگاهی از این قضیه مسیر لوله های سفالی را به نیت رسیدن به دفینه شروع به حفاری می کنند که در پایان جز خستگی ،هزینه و وقت تلف کردن چیزی نصیبشان نمی شود.آیا واقعا نشانه دفینه نیست ؟

زندگی های دوره باستان، مثل ما بودند، مثل ما می خوردند می نوشیدند، و برای برطرف کردن نیازهایشان کار می کردند، خانه داشتند، به آب نیاز داشتند، پاکیزگی داشتند … دقیقا مثل ما…

در دوران باستان برای حمل آب به نقطه ای دیگر از خاکی که به آن خاک رس گفته می شد، لوله های حلقوی شکل که تو خالی بودند پخته و استفاده می کردند. امروزه به جای این از لوله های بتنی، آهنی و پلاستیکی استفاده می شود. همانطور که می بینید، نیازهایمان یکی می باشد، منطق حمل آب یکی بوده، فقط اسباب مورد استفاده تغییر کرده است.

انسانها برای برطرف کردن نیازهایشان از کیلومترها دورتر، از لوله های آب استفاده کرده اند. به مناطق مسکونی آورده و آن را پخش کرده اند، همانطور که در عکس بالا می بینیم.

به همین شکل، کانالهایی برای تخلیه آب های کثیف تعبیه شده است. حتی سیستم گرمایشی را برای بار اول، رومیان استفاده کرده اند، انسان از حرکت کردن آب بهره برده است.

Load More Related Articles
Load More By کوروش
Load More In آثارشناسی گنج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Check Also

سیستم پالسی ” اکستریم بلک داگ “

      سیستم پالسی ” اکستریم بلک داگ “شرکت بلک داگ شرکتی اسپانیا…